449,310 nvtev
Navigcia
Hlavná stránka
Úvod
Cieľ
Vzdelávanie
Hluchoslepota
Naše aktivity
Podpora
Fotogaléria
Linky
Kontakt
Ďakujeme

Family Camp 2013
Family camp 2013 - Demänová

Od 18. do 24. augusta 2013 usporiadalo Združenie rodičov a priateľov hluchoslepých detí v spolupráci s občianskym združením Záblesk z Čiech tradičný medzinárodný family camp - stretnutie rodín s hluchoslepými deťmi a dospelými v penzióne Alžbeta v Demänovej na Slovensku. Týždenného stretnutia sa zúčastnilo 5 rodín zo Slovenska a 5 rodín z Českej republiky.
V lone Nízkych Tatier, v Demänovej, všetkým účastníkom family campu penzión Alžbeta poskytol vskutku vynikajúce podmienky. Veľká záhrada s bazénom nám umožnili výborný relax po výletoch po Nízkych Tatrách. Niektorí účastníci sa prvý krát viezli lanovkou a bol to pre nich veľký zážitok. Chopok nás obdaril krásnym panoramatickým výhľadom. Tí, ktorí to nemohli vidieť, boli prekvapení, keď sme im opisovali, že vidíme ťažké mechanizmy, ktoré rekonštruovali lanovku na Chopku. Tak isto sme si užili návštevu okolitých jaskýň. Naše hluchoslepé deti hrdinsky zvládali schody, ktorých bolo vskutku neúrekom. Napokon sme navštívili aj pýchu okolia Liptovského Mikuláša - Liptovskú Maru, kde sme si dovolili na pamiatku spoločne hodiť pár kamienkov do vody. Pobyt pri bazéne a v záhrade nám spríjemňovali štvornohí strážcovia penziónu Alžbeta Kamil a Forest, s ktorými sa naši hluchoslepí rýchlo skamarátili.
Počas tohto family členovia združenia absolvovali Výročné zhromaždenie združenia. Rodičia pokračovali v začatých diskusiách z ostatných family campov v oblasti hluchoslepoty a rodinného života s takto postihnutými deťmi. Náklady na pobyt boli hradené z 2% asignácie daní a aj tento rok nás podporila Nadácia Hilton - Perkins z USA.

Fotografie nájdete v našej fotogalérií.

Dovidenia na spoločnom family campe v roku 2014!