449,321 nvtev
Navigcia
Hlavná stránka
Úvod
Cieľ
Vzdelávanie
Hluchoslepota
Naše aktivity
Podpora
Fotogaléria
Linky
Kontakt
Ďakujeme

Family Camp 2012
Family camp 2012 - Znojmo

Od 19. do 25. augusta 2012 usporiadalo Združenie rodičov a priateľov hluchoslepých detí v spolupráci s občianskym združením Záblesk z Čiech tradičný medzinárodný family camp - stretnutie rodín s hluchoslepými deťmi a dospelými v penzióne Eden v Znojme v Českej republike. Týždenného stretnutia sa zúčastnilo 5 rodín zo Slovenska a 6 rodín z Českej republiky.

V tomto zariadení nám boli vytvorené vhodné podmienky k našim aktivitám, relaxu, oddychu a tiež výletom do blízkeho okolia. Nezabudnuteľným zážitkom pre naše deti bola okružná jazda celým Znojmom dobovým vláčikom. Počas tejto jazdy sme mali možnosť spoznať historické centrum Znojma, ale aj jeho okolie. Bazén v areáli penziónu nás blahodarne ochladzoval počas veľmi teplých dní. Veľkou udalosťou bola svadba mamky hluchoslepej Petry s jej dlhoročným priateľom. Všetci sme sa vybrali autami cez celé Znojmo na slávnostný obrad na Znojemskú radnicu. Svadobná torta tiež všetkým výborne chutila!

Aj počas tohto family campu naše združenie absolvovalo Výročné zhromaždenie. Počas celého pobytu rodičia pokračovali v začatých diskusiách z Piešťan (r.2011) v oblasti hluchoslepoty a rodinného života s takto postihnutými deťmi. Náklady na pobyt boli hradené z 2% a podporila nás aj Nadácia Hilton - Perkins z USA.

Fotografie nájdete v našej fotogalérií.

Dovidenia na spoločnom family campe v roku 2013!